7 i 8 klasa na Festiwalu Zawodów i w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Powiększ obrazUczniowie na tle samolotu w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Uczniowie klasy 8 i 7, wraz z panią Ewą Vermessy i panią Haliną Mitoraj, uczestniczyli dziś w wycieczce do Krakowa. Odwiedzili Festiwal Zawodów, a następnie udali się do Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Formuła Festiwalu ma charakter branżowy i polega na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniają przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie. Festiwal, na przestrzeni lat, stał się ważnym miejscem spotkań uczniów, podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły ponadpodstawowej i często także o wstępnym wyborze zawodu, jaki będą wykonywać w życiu.

Festiwal Zawodów w Małopolsce to święto szkolnictwa zawodowego. W czasie jego trwania uczniowie szkół kształcących zawodowo prezentują w sposób interaktywny zdobyte umiejętności zawodowe.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<