DZIEŃ ZIEMI

22 KWIETNIA OBCHODZIMY Światowy Dzień Ziemi. Celem tej akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Każdy z nas powinien sobie uświadomić, że Ziemia to nasz dom, zatem dom powinien być czysty i zadbany, w pięknym otoczeniu roślin i w towarzystwie zwierząt. W obecnej sytuacji epidemiologicznej nasze działania w szkole były ograniczone, ale chcielibyśmy dołączyć do tej akcji. Dlatego w dniu 22 kwietnia pod hasłem „Przywróć naszą Planetę” podjęliśmy różnorodne działania. Większość uczniów, często w towarzystwie młodszego rodzeństwa i rodziców sprzątała pobliskie zagajniki, pamiętając o segregacji śmieci. Robiąc zakupy, nasza młodzież zadbała, aby używać toreb papierowych bądź lnianych. Jak się okazuje, niektórzy odkryli talenty krawieckie i sami takie torby uszyli. Wiosna to czas siewów, dlatego kilkoro uczniów pochwaliło się swoimi sadzonkami, co z nich wyrośnie, zobaczymy wkrótce. Wszystkie działania dokumentowaliśmy w postaci fotografii.

Pamiętajmy! Najważniejsze, aby w swoich codziennych działaniach zadbać o naszą planetę, tak żeby była zdrowa i pięknie się rozwijała razem z nami!

Tekst – Pani Monika Czapla
Zdjęcia – rodzice i uczniowie naszej szkoły