Eksperymenty i doświadczenia

„Usłyszę – zapomnę”, „Zobaczę – zapamiętam”, „Zrobię – zrozumiem”. Eksperymenty i doświadczenia sprawiają, że każda lekcja staje się ciekawsza 👩‍🏫👩‍🔬🧪

Uczniowie klasy 7 podczas lekcji geografii prezentowali swoje projekty wulkanów. Każdy wulkan spektakularnie wybuchał ⛰

Przy okazji p. Władysław Vermessy opowiedział o swoich doświadczeniach z wyjazdów do Ameryki Południowej. Dziwne to uczucie jak stoisz w pobliżu krateru, a pod stopami ziemia drży, oj dziwne. Pani dyrektor Monika Czapla dziękuje wszystkim uczniom za ogrom pracy i zaangażowanie, a p. Władkowi za przekazanie ciekawych informacji.

Młodzi chemicy pod kierunkiem pani Józefy Kosmaczewskiej przeprowadzają eksperymenty, a następnie prowadzą obserwacje w czasie zajęć rozwijających zainteresowania. O wpływie wody z solą na kwiaty przekonała się klasa 4 i 7🌺.