Festiwal „Dzień efektywności energetycznej”

Powiększ obraz

23 kwietnia odbył się w naszej szkole Festiwal „Dzień efektywności energetycznej”.

Na początek uczniowie klasy 1, wraz z panią Danutą Skorupą, zaprezentowali scenkę teatralna na temat konieczności utrzymywania czystej przyrody wokół nas.

Następnie uczniowie klas 1-4 wzięli udział w warsztatach, podczas których dowiadywali się czym jest czysta energia, efektywność energetyczna i jakie są główne zasady oszczędzania energii. Na zajęciach plastycznych ocieplali dom. Sadzili także rośliny oraz uczyli się segregować odpady. Warsztatom towarzyszyła wystawa prac plastycznych nagrodzonych w szkolnym konkursie „Odnawialne źródła energii”. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa oraz upominki.

Spotkanie i festiwal organizowany był w ramach projektu „Termomodernizacja budynków szkolnych na terenie Gminy Czarny Dunajec”, który korzysta z dofinansowania o wartości 3,1 mln zł (0,7 mln euro) otrzymanego od Islandii, Lichtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG oraz z budżetu państwa.

Składamy serdeczne podziękowania prowadzącym: Natalii Buter i Jackowi Piotrowskiemu z UMiG Czarny Dunajec oraz Agnieszce Cichorskiej i Annie Sowińskiej z EUWT.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<