III Memoriał im. Legionistów Podhalańskich

Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci naszej szkoły w zawodach sportowych rozgrywanych w ramach III Memoriału im. Legionistów Podhalańskich.

2 miejsce: Piotr Turski 🥈
3 miejsce: Sebastian Gąsienica – Kościelny 🥉
4 miejsce: Kazimierz Gąsienica
5 miejsce Patrycja Haberna
Dzielnie walczyli również Krzysztof Obyrtacz i Aleksandra Duraj 👏

III Memoriał im. Legionistów Podhalańskich
Patronat Honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

Memoriał upamiętnia kilkuset Ochotników z terenu Podhala, którzy wstąpili do Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pamięć o ich poświęceniu i czynie zbrojnym, służącym odzyskaniu przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów, jest chlubą i dumą mieszkańców Podhala i wszystkich Polaków.

Jest to impreza rekreacyjno-sportowa – biegi przełajowe, odbywające się po trasach dostosowanych do wieku uczestników, rozgrywane w czterech kategoriach z podziałem na poszczególne grupy wiekowe.

Memoriał był przeprowadzony w dniu: 22.06.2021r. w Chochołowie – Trasy Biegowe Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego „Na Kamieńcu”.