Konkurs „Ekowyzwanie”

Powiększ obrazSadzenie sałaty

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że klasa 2 znalazła się w gronie zwycięzców konkursu „Ekowyzwanie”, realizowanym w ramach II edycji programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”!😄👏👏👏

W programie wzięło udział ponad 740 klas ze szkół podstawowych w całej Polsce. Dzięki scenariuszom eko lekcji 13 tys. uczniów dowiedziało się, jak dbać o środowisko na co dzień, oszczędzając media, wykorzystując zasady gospodarki obiegu zamkniętego oraz ograniczając wytwarzanie odpadów dzięki życiu w duchu less/zero waste.♻️🚮🌳🌿🌏🌍🌎

W ramach konkursu dzieci z klasy 2 uczestniczyły w lekcji „Less/zero waste”, podczas której utrwaliły swoją wiedzę o recyclingu. Ze starych podkoszulków zrobiły bransoletki, a zjedzoną sałatę postanowiły zasadzić i obserwować, czy jeszcze z niej coś wyrośnie. Jako doniczka posłużyła zużyta plastikowa butelka po mleku. Uczniowie rozwiązali także zadania dotyczące recyclingu w otrzymanych od Velvet ćwiczeniach. Uczniowie przygotowali także wystawkę z użyciem starego pudełka. Przykleili hasło: „Nie wyrzucaj, wykorzystaj” oraz znak recyclingu. Jako przykłady przerobionych zużytych rzeczy umieścili: torbę na zakupy uszytą ze starego T- shirtu, torbę „Paryżankę” zrobioną na szydełku z worków po chlebach oraz zrobione na szydełku koszyczki z plastykowych opakowań. Na środku umieściły napis „EKO” z patyczków i sznurka.

Celem programu „Velvet. Piątka dla Natury” jest wspieranie edukacji ekologicznej w szkołach i aktywizowanie uczniów oraz pedagogów do zmieniania na lepsze ich najbliższego otoczenia. Dzięki temu dzieci nauczą się, że każde, nawet najdrobniejsze działanie na rzecz natury, powtarzane odpowiednio często, może prowadzić do realnej zmiany na większą skalę, a także pomóc szkole stawać się miejscem bardziej przyjaznym dla środowiska.

Teraz czekamy na nagrodę, która zostanie wysłana pocztą oraz dyplomy.