Korowód Świętych

Kolejny raz 30 października do naszej szkoły zawitali Święci. Chętne dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klas I – IV przebrali się za swoich ulubionych świętych.

Każdy uczestnik Korowodu zaprezentował także krótki życiorys wybranej przez siebie postaci. Dzięki nim przypomnieliśmy sobie świętych: Aniołów Stróżów, Archanioła Michała, Archanioła Gabriela, św. Jadwigę, Maryję, Matkę Teresę z Kalkuty, Imeldę Lambertini, Ojca Pio, Jana Pawła II, św., Piotra, bł., Hannę Chrzanowską, siostrę Faustynę, bł. Anielę Salawę, św. Weronikę, św. Barbarę, św. Szymona z Lipnicy, św. Kaspera de Bufalo, bł. Carlo Acutisa, św. Krzysztofa. Jak co roku wszyscy zgromadzeni odśpiewali radośnie piosenkę Arki Noego „Taki duży, taki mały, może świętym być”, przy akompaniamencie gitary księdza proboszcza, który także poczęstował dzieci cukierkami.

Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nagrody i upominki za udział w konkursie różańcowym, ufundowane przez Parafię w Podczerwonem oraz nagrody zdobyte na Festiwalu Papieskim w Białym Dunajcu.

Tradycyjnie w Dzień Zaduszny Szkolny Korowód Świętych odwiedza kościół w Podczerwonem. Dzieci przebrane za swoich ulubionych świętych prezentują się podczas mszy przed mieszkańcami Podczerwonego i Koniówki. Gratulujemy dzieciom pomysłów i odwagi, przy występie przed publicznością. Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu pięknych przebrań.