Laurki dla Strażników Lasów

Dzieci z całej Polski stworzyły laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami.

W tę ogólnopolską akcję włączyły się także przedszkolaki z naszej szkoły.

Chętni przygotowali piękne prace przedstawiające prace strażaków lub leśników. Ich dzieła zostały wysłane do organizatorów akcji: Strażników Lasów.

W tym roku w ich ręce trafiło 31 250 cudownie kolorowych prac z całej Polski, dzięki czemu mogli stworzyć 6 GIGA laurek, a każda z nich składa się z 5184 prac małych artystów i zawiera najszczersze życzenia płynące z wielkich serduszek. W tym niewiarygodnym dziele uczestniczyły dzieci z 4052 placówek edukacyjnych z całej Polski.

Laurka dla Strażników Lasów jest inicjatywą, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.

GIGA laurki można podziwiać: https://straznicylasow.pl/giga-laurka-2024/