Lekcja o historii szkoły w klasie 2

Powiększ obrazRegulamin Szkolny

Uczniowie klasy 2 wzbogacali dziś swoją wiedzę o szkole z dawnych lat. Czytali tekst informacyjny w podręczniku, dyskutowali o różnicach i podobieństwach między przedmiotami używanymi w dawnej szkole a współczesnej. Poszli także na dolny korytarz, gdzie jest stała wystawa zdjęć z przeszłości oraz historia naszej szkoły.

Uczniowie rozmawiali z panią Barbarą Gołębiewską, która jest absolwentką naszej szkoły, a obecnie pracownikiem obsługi. Pani Basia opowiedziała o tym, jak wyglądała nauka za jej czasów. Opowiedziała o starych budynkach szkoły. Wskazała uczniom te miejsca na zdjęciach. Pokazała również fotografie przedstawiające budowę naszej obecnej szkoły i sali gimnastycznej.

Pani Kazimiera Hajnos i pani Bernadetta Hajnos, znane wszystkim panie woźne, przyniosły dawny szkolny mundurek, który każdy uczeń bardzo chciał przymierzyć.

Panie pokazały również niezwykły przedmiot z przeszłości: ręcznie napisany szkolny regulamin, który ma ponad 30 lat. Można na nim zobaczyć dawną tarczę szkolną, odznaki wzorowego ucznia, ubiór, w jakim można było przychodzić do szkoły oraz zapoznać się z wieloma ważnymi i ciekawymi informacjami.

Serdecznie dziękujemy paniom Basi, Kazi i Bernadce za poświęcony czas, interesujące opowieści o dawnych czasach oraz dbałość o cenne szkolne pamiątki.

To była ważna lekcja historii.

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/sppodczerwone/posts/pfbid0V3AbvjKHKhNbDGFVCMPK75TTKAVqqyMsfTQVpMJXLJtyRidiTTpd4NsHnVJLHzKol