Lekcje poza szkołą

Powiększ obrazZdjęcie uczniów na polu niedaleko ciągnika

Myśląc o przestrzeni edukacyjnej, warto wyjść za szkolne mury – lekcje można bowiem z powodzeniem realizować również poza szkolną salą.

To wspaniałe, gdy tematyka przyrodnicza w szkole jest realizowana z naciskiem na działania praktyczne, czyli w jak największym kontakcie z szeroko pojętą naturą.

Uczniowie klasy 1, 2, 3 i 4 uczestniczyli dziś w takiej lekcji w plenerze. Na polach trwają jesienne porządki i to doskonały moment na świętowanie Dnia Ziemniaka. Nasi uczniowie uczestniczyli w tradycyjnych wykopkach na polu państwa Doroty i Kazimierza Watychów.

Pan Kazimierz pokazał, jak należy zbierać ziemniaki, a dzielne dzieciaki przystąpiły do pracy. Przy okazji ogłoszono konkurs na znalezienie największego ziemniaka. Zwycięzcy z każdej klasy otrzymali cenną nagrodę — sporą siatkę ziemniaków z rąk samego pana gospodarza.

Po wykopkach przyszedł czas na lekcję. Miała ona charakter lekcji otwartej, gdyż obserwowały ja wychowawczynie klasy 1, 3, i 4. Uczniowie poznali historię ziemniaka. Opowieść o pochodzeniu ziemniaka ubarwiły kukiełki przygotowane przez klasę 2. Podczas lekcji uczniowie doskonalili pamięć podczas zadania o potrawach z ziemniaków. Utrwalili także budowę tej rośliny, układając puzzle. Na zajęciach nie zabrakło również przerywnika ruchowo – muzycznego z wykorzystaniem bohatera dnia, czyli ziemniaka. Zajęcia przeprowadziła pani Agata Duraj.

Miłym akcentem tego dnia było pieczenie kiełbasek na ognisku oraz gry i zabawy z piłką. Na zakończenie każdy mógł spróbować pysznych babeczek upieczonych przez panią Dorotę Watychę.

Dziękujemy naszym miłym gospodarzom – Państwu Watychom za gościnność i pomoc w organizacji Dnia Ziemniaka dla uczniów naszej szkoły.

Fot. Danuta Skorupa

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<