MegaMisja w klasie 3

Powiększ obrazZdjęcie uczniów z programem Mega Misja

Czego nauczy się Twoje dziecko? MegaMisja w klasie 3 💻
MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Jest realizowany w naszej szkole w klasie 3, w ramach zajęć rozwijających zainteresowania. Aby znaleźć się w programie należało już w maju przesłać pracę zgłoszeniową. Komisja spośród ponad tysiąca nadesłanych prac, oceniła i wybrała 140 najlepszych. I udało się!!! Zajęcia prowadzi p. Danuta Skorupa, która wzięła udział w specjalnym szkoleniu z obsługi platformy programu MegaMisja.

Dzieci w wieku 6-10 lat mają zwykle za sobą pierwsze doświadczenia z nowymi technologiami i internetem. Najczęściej dotyczą one podstawowego zakresu korzystania z komputera: grania w gry, oglądania bajek i filmików, instalacji gier na urządzeniu, przeglądania stron związanych z rozrywką (kanały telewizyjne w sieci, serwis You Tube, Vimeo) oraz serwisów społecznościowych*.

Program MegaMisja pozwoli dzieciom poznać zasady odpowiedzialnego, mądrego korzystania z komputera i technologii. Uczestnicy nauczą się m.in. jak bezpiecznie korzystać z internetu, jakie treści można w nim udostępniać, jak chronić swoją prywatność w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, znaleźć wiarygodne informacje, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy, unikać niebezpieczeństw w internecie.Wiemy, że dzieci uwielbiają gry, dlatego zadania edukacyjne oparte są na mechanizmie gier (stąd nazwa: grywalizacja). W pozytywny sposób chcemy uczniów motywować do zdobywania wiedzy, budowania cyfrowych kompetencji, zbierania punktów i zdobywania nagród dla szkoły. Angażujące dla najmłodszych jest nie tylko gromadzenie punktów, ale przede wszystkim wciągająca fabuła – historia o Julce, Kubie i niesfornym psotniku zamieszkującym cyfrowe laboratorium. Zadania w programie zbudowane są w taki sposób, by dzieci ze sobą współpracowały, a nie rywalizowały.

Program jest realizowany 1 godzinę tygodniowo.

Tekst i foto: Danuta Skorupa

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/sppodczerwone/posts/pfbid02Xg4bs8AQKqTxQ5MCJTFgQEJHGzBq51CoXirNqBkmzeRixuv73hohCCTH1hbEb8fnl