Międzynarodowy Dzień Kropki

Powiększ obrazPlakaty o Międzynarodowym Dniu Kropki

15 września obchodzony jest Dzień Kropki. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W naszej szkole chętni uczniowie i nauczyciele ubrali się stroje w kropki. Chętne klasy przygotowały wspólne projekty plastyczne z kropką w tle. Wszystkie prace były kreatywne i ciekawe, dlatego nie wytypowano jednej zwycięskiej grupy.

Skąd pomysł na ten dzień? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” („Kropka”). Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Właśnie taką historię poznały dzieci z klas 1-2 podczas zajęć świetlicowych, oglądając filmik. Odbyła się także dyskusja na temat wiary we własne możliwości i kreatywności. Następnie uczniowie przygotowali dekorację: kolorowe sowy, pomalowane techniką kropkowania za pomocą wacika higienicznego.
🔴🟠🟡⚫️🟣🔵🟢

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/sppodczerwone/posts/pfbid02EHHXRCZNFxhXjci1VfETNwQEPDMxrR9vpYeFHwBTSPJgQ7gZMyxLZWNhchhtb9ril