Powiększ obrazKlasa 7 na scenie podczas Narodowego Czytania

Kolejny raz starsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. 📖📖📚🇵🇱🇵🇱

Lekturą 11. odsłony Narodowego Czytania są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

– Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Uczniowie klasy 8 z wychowawczynią p. Ewą Vermessy przeczytali balladę „Powrót taty”, a uczniowie klasy 7, z wychowawczynią p. Haliną Mitoraj – balladę „Pani Twardowska”. Wśród czytających uczniów można było dostrzec prawdziwych zbójców, czy Mefistofelesa.

Na oficjalnej stronie Prezydenta RP udział naszej szkoły został odnotowany na specjalnej mapie uczestników akcji. 😄

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/sppodczerwone/posts/pfbid02F9PxA42ze6meKytU5DJGj87PbZvpTs32SEYVQwdNFfk8wids41RQ3BHhptVF3Daql