Odwiedziny Pana Dzielnicowego

Powiększ obrazUczniowie klas młodszych z Panem Dzielnicowym

Naszą szkołę odwiedził dziś Pan Dzielnicowy.

Policjant spotkał się osobno z młodszymi dziećmi z przedszkola mi klas 1-3 i z uczniami starszymi z klas 4-8.

W młodszych klasach przeczytał fragmenty bajki „O wróbelku Elemelku”, który dotyczył spotkania tytułowego wróbelka z policjantem — bocianem. Na podstawie tekstu wywiązała się rozmowa o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Pan policjant przypomniał, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jak zachować się podczas jazdy na rowerze, hulajnodze, a także o noszeniu odblasków i kasków.

W starszych klasach policjant poruszał również bardzo istotne kwestie. Omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze; przypomniał o obowiązku posiadania karty rowerowej, poruszania się w kasku. Poinformował osoby jeżdżące na hulajnodze, że mogą przemieszczać się po chodniku. Przypomniał, że rowery powinny mieć oświetlenie.

Zapoznał także uczniów z ustawą o małoletnich i nieletnich, ustawą z dnia 9 czerwca 2022 o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich (nowe uprawnienia dyrektora szkoły). Omówił zasady bezpiecznego korzystania z internetu i komunikatorów. Pan Dzielnicowy przypomniał o obowiązkach dzieci względem rodziców i rodziny.

Zwrócił także uwagę na fakt, że nauczyciel w pracy jest na służbie tak jak policjant.
To było bardzo ważne i potrzebne spotkanie.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<