Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Powiększ obrazNagrodzeni w konkursie strażackim - zdjęcie naszych uczniów

21 kwietnia w Nowym Targu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły Kamil Wątor z klasy 8, Rafał Duraj z klasy 7, Franciszek Gołębiewski z klasy 4 i Andrzej Konopka z klasy 2.

Chłopcy, dzięki swojej opiekunce Danucie Skorupie, mają dużą wiedzę z tematów pożarnictwa. 👩‍🚒🧑‍🚒🚒🚨

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Fot. Piotr Duraj

Więcej zdjęć na stronie:

www.facebook.com/sppodczerwone/posts/pfbid0wX9s7mVAXzNdQVy6d2JUSUCoebDsCszFxVFkGAYrmvPE9n23QcaCVB5jrxgBscDKl