Pielgrzymka do Krościenka nad Dunajcem

Powiększ obrazGrupa uczniów z księdzem przy schronisku pod Durbaszką

Uczniowie z klasy 3, przystępujący do Pierwszej Komunii Świętej i z klasy 4, obchodzący rocznicę przyjęcia tego sakramentu, służba liturgiczna ołtarza, rodzice oraz ksiądz Marek Łabuzek udali się dziś na pielgrzymkę do Krościenka nad Dunajcem.

Pierwszym punktem wyprawy było Centrum Ruchu Światło — Życie. Tam ksiądz Marek odprawił mszę św.

Po eucharystii nadszedł czas na zwiedzanie. Uczestnicy pielgrzymki poznali postać ks. Franciszka Blachnickiego, który był założycielem Ruchu Światło — Życie. Aktualnie został wszczęty proces jego beatyfikacji. Wszyscy zwiedzili muzeum poświęcone duchownemu oraz całe centrum oazowe. Wszystkim podobał się Namiot Światła oraz amfiteatr, w którego centrum znajduje się ołtarz.

Kolejnym punktem była wycieczka do pobliskich Jaworek. Cała grupa udała się szlakiem w Małe Pieniny do schroniska Pod Durbaszką. Można było odpocząć przy schronisku, podziwiając piękną panoramę Beskidu Sądeckiego, natomiast chętna grupa szczytowa zdobyła Wysoki Wierch (899 m n.p.m). Z tego szczytu mogli rozkoszować się widokiem na słowackie Tatry, na najwyższy szczyt Pienin – Trzy Korony oraz na Beskid Sądecki i okoliczne miejscowości w Polsce i Słowacji.

Na koniec wycieczki wszyscy zjedli posiłek w schronisku, a ksiądz ufundował pyszne lody.

Pielgrzymi powrócili w dobrych humorach.

Więcej zdjęć na stronie: www.facebook.com/sppodczerwone/posts/pfbid035kBTS6MGhbh3PGghnWZcos8TiuwLPXEfWAbXPuBNM7gBJERoDRtVPQPk4p35uDMul