Prelekcja nt. hazardu

27 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji nt. Hazard? Nie daj się
wciągnąć!, będącej częścią ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Krajowej Administracji
Skarbowej skierowanej do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich szkół
ponadpodstawowych.

Miała ona na celu uświadomienie młodzieży, jak niebezpieczne może
być uzależnienie od hazardu i uczestnictwo w nielegalnych grach hazardowych. Odbywa się
ona pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Pracownice Urzędu Skarbowego w Nowym Targu zwróciły uwagę na kwestie takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier hazardowych. Prelegentki starały się uzmysłowić młodzieży z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych. Poza tym uczniowie dowiedzieli się, jak łatwo można popaść w nałóg oraz jak trudno jest się z niego wyleczyć.

Podczas prelekcji panie omówiły również sposoby unikania pokus hazardowych oraz jak szukać pomocy w sytuacji, gdy ktoś znajomy lub my sami znajdziemy się w kłopotach związanych z hazardem. Warto zaznaczyć, że prelekcja cieszyła się zainteresowaniem uczniów.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza okaże się dla nich cenną lekcją na przyszłość.