Program „Zdrowo jem, więcej wiem”

Powiększ obrazUczniowie z dyplomami - zdjęcie grupowe

W kończącym się roku szkolnym dzieci z klas 1-3 brały udział w programie „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Zajęcia odbywały się podczas świetlicy.

Program „Zdrowo jem, więcej wiem!” to ogólnopolski program pod patronatem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Dudy.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Uczniowie brali udział w lekcjach zgodnie z zaproponowanymi scenariuszami oraz w wewnętrznych konkursach plastycznych. Podczas zajęć uczniowie nabywali umiejętność czytania etykiet, dowiedzieli się, dlaczego jest to takie ważne. Uświadamiali sobie również wpływ aktywności fizycznej na stan zdrowia. W ramach świetlicy grali w gry ruchowe na świeżym powietrzu.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa w programie.

Więcej zdjęć na stronie: www.facebook.com/sppodczerwone/posts/pfbid0TDwe2NQmUdn6ndNCsHxekCqyVmvDxeLMHRM7sE8rpop6THTBPMie4Vpy6f4JiA3bl