Rozstrzygnięcie Konkursu Czytelniczego

Powiększ obrazNagrodzeni w konkursie czytelniczym - zdjęcie grupowe

To był wyjątkowy konkurs. Uczestnicy mieli nie lada zadanie do wykonania, to jest wykazanie się wyśmienitą znajomością książki „Sposób na Elfa” (młodsi) oraz „Tomek na Czarnym Lądzie” (starsi).

W części poświęconej pięknemu czytaniu należało zmierzyć się z zadaniem głośnego, pełnego ekspresji czytania wylosowanego fragmentu wymienionych lektur konkursowych. Po przejściu eliminacji naszą szkołę reprezentowało godnie czterech uczestników. Organizatorzy nie tylko wspaniale nas przyjęli, ale przygotowali nie lada niespodziankę. Otóż zaprosili na spotkanie z pisarką, której teksty znamy chociażby z podręczników do języka polskiego, panią Joannę Jagiełło.

Było to prawdziwe przeżycie. Pani Joanna przyjechała na specjalne zaproszenie z Warszawy, z ogromną pasją opowiadała o swoim pisarstwie i odpowiadała na pytania.

Największa radość spotkała nas na koniec pobytu w szkole w Pieniążkowicach, gdy podczas ogłaszania wyników usłyszeliśmy nazwisko zwycięzcy konkursu czytelniczego – został nim Andrzej Turski. Serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za włożony trud w przygotowanie do rywalizacji na bardzo wysokim poziomie.📖📚

Pozostali uczestnicy: Marcin Turski z kl. 4, Anna Leja z kl. 4, Wiktoria Krzysiak z kl. 7.

GRATULUJEMY.

Podziękowania również dla pani Danuty Antolak za przygotowanie uczniów.

Więcej zdjęć na stronie: hwww.facebook.com/sppodczerwone/posts/pfbid02zdnYokvEdKCjUnKkkiKHHzAuoHnCogpod75yeH7o7yyi9H4QwK2jABGgsK5ms6etl