Rozstrzygnięcie konkursu na zdjęcie pt. „STRAŻ POŻARNA W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”

Powiększ obraz

1 września 2020 roku bryg. Mariusz Łaciak Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu w imieniu Komendanta Głównego PSP wręczył nagrodę oraz dyplom Rafałowi Duraj uczniowi klasy VI Szkoły Podstawowej w Podczerwonem, za zajęcie I miejsca w konkursie kalendarzowym 2020 organizowanym przez Państwową Straż Pożarną.

Uroczyste wręczenie nagrody oraz dyplomu odbyło się w Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Targu w obecności nauczycielki Pani Danuty Skorupa oraz rodziców.

Na konkurs nadesłano wiele ciekawych prac z całej Polski. Zadaniem uczestników było wykonanie samodzielnie zdjęcia prezentującego swoją jednostkę strażacką. Nie było łatwo, ponieważ łącznie w tegorocznej edycji konkursów kalendarzowych wpłynęło 3556 prac z całej Polski. Rafał Duraj w interesujący sposób przedstawił pracę strażaków z OSP Podczerwone, wykorzystując do tego klocki Lego. Zdjęcie wykonał na tle miejscowej remizy OSP, przed którą stał wóz gaśniczy GCBA Scania P400.

Opiekunem zwycięzcy jest nauczycielka z Podczerwonego, a zarazem druhna OSP Podczerwone Danuta Skorupa. Co roku przygotowuje Rafała i innych uczniów także do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jej podopieczni odnoszą liczne sukcesy, dochodząc także do etapów centralnych.
Konkurs fotograficzny “Straż Pożarna w Mojej Miejscowości” zorganizowany został w ramach konkursów kalendarzowych dla dzieci i młodzieży. Znaleźć je można na odwrocie corocznego kalendarza plakatowego Państwowej Straży Pożarnej. Celem konkursów jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia oraz wiedzy o straży pożarnej w Polsce. Ponadto tworzenie prac odbywa się pod czujnym okiem opiekunów i pedagogów. Swoim zaangażowaniem mobilizują oni młodych ludzi do aktywności.

Serdecznie gratulujemy Rafałowi zwycięstwa w konkursie.