„Serce dla potrzebujących” w Podczerwonem i Koniówce

Przed remizami OSP w Podczerwonem i Koniówce, jako pierwsze w gminie Czarny Dunajec, stanęły piękne, duże pojemniki na nakrętki. Będą służyć potrzebującym.

Wrzucać do nich należy plastikowe nakrętki z butelek po napojach. Dla nas to tylko odpady, a dla potrzebujących są niezwykle ważne. Można je sprzedać do ponownego wykorzystania, a pozyskane środki finansowe przeznaczyć na rzecz chorych dzieci.

Serca zostały wykonane charytatywnie przez Mieczysława Stramę – Usługi Stolarskie Mstol z Koniówki i Tomasza Leję – Warsztat Samochodowy z Podczerwonego.

Serdecznie im dziękujemy. Podziękowania także dla fundatorów, dzięki którym można było zakupić materiał niezbędny do wykonania serc. Dziękujemy firmie DRZEWKARCZ – Karolowi Karczowi i Józefowi Karczowi, firmie odzieżowej Cristo Pelli – Katarzynie i Krzysztofowi Konopkom, a także Pomocy Drogowej Krauzowicz – Adrianowi Krauzowiczowi.

Serca obsługiwać będą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem należący do Szkolnego Wolontariatu, który wspiera podopieczną fundacji „Kawałek Nieba” – Lenę Cholewę. Do tej pory nakrętki zbierano w szkole, a teraz, pomimo jej czasowego zamknięcia (z powodu sytuacji epidemicznej) można to będzie robić nadal. Do akcji mogą dołączyć się wszyscy mieszkańcy Podczerwonego i Koniówki, a także okolicznych miejscowości.

Akcja „Serce dla potrzebujących” zainicjowana została przez Radę Rodziców i Wolontariat naszej szkoły i Ochotnicze Straże Pożarne w Podczerwonem i Koniówce. Dziękujemy strażakom za udostępnienie miejsca przed remizami. Zachęcamy wszystkich do naśladowania naszego patrona – Brata Witalisa i do pomocy potrzebującym.

„Ten jest dobry, kto chce być dobrym”

fot. Piotr Duraj