Sukces akcji zbierania nakrętek w Podczerwonem i Koniówce

Nie minął tydzień, a zamontowane przed remizami OSP w Podczerwonem i Koniówce serca na nakrętki wypełniły się po same brzegi.

W związku z tym dzieci ze szkolnego wolontariatu wraz z opiekunkami postanowiły opróżnić pojemniki i zważyć zawartość, by dowiedzieć się jaki ciężar osiągnęły zbierane nakrętki. Nikt nie spodziewał się, że będzie to aż 106 kilogramów.

Nakrętki zebrane do worków przewiezione zostały do magazynu w szkole. Gdy uzbiera się ich większa ilość, przekazane zostaną rodzicom Lenki Cholewy. Po ich sprzedaniu pozyskane środki przeznaczone będą na leczenie dziewczynki.

Pojemniki na nakrętki stanęły przed remizami w Koniówce i Podczerwonem, w centrach obu miejscowości w minioną sobotę.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Podczerwonego i Koniówki, a także okolicznych miejscowości do zbierania nakrętek i zapełniania nimi na bieżąco tych pięknych dużych „serc dla potrzebujących”.