Sukces naszych reprezentantów na Memoriale Zdzisława Duraja

Zakończyły się zawody w biegach narciarskich dla szkół podstawowych z terenu gminy Czarny Dunajec w ramach Memoriału Zdzisława Duraja, zorganizowane przez naszą szkołę oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.

Zawodnicy reprezentujący barwy naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie.

W swoich kategoriach wiekowych zdobyli:

• 1 miejce: Piotr Turski, Emilia Gąsienica, Wioleta Haberna, Bartłomiej Jarończyk.
  • 2 miejce: Sebastian Gąsienica – Kościelny, Aleksandra Duraj, Marcin Turski, Andrzej Turski, Patrycja Haberna, Ewelina Podczerwińska, Paulina Pisowicz.
  • 3 miejce: Kazimierz Gąsienica, Monika Leja.
  • 4 miejsce: Wiktoria Leja, Aleksandra Jarończyk, Szymon Karcz.
  • 5 miejsce: Edyta Strama.
  • 6 miejsce: Natalia Strama, Damian Baran.

Naszą szkołę reprezentowali również: Kamila Klag, Angelika Leja, Krzysztof Obyrtacz, Łukasz Karcz, Filip Wojtaszek.

Gratulujemy wspaniałych wyników!

Biegi narciarskie odbyły się w 8 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców.

Na starcie stanęli także seniorzy. W honorowym przejeździe udział wzięli Karol Zięba, Kazimierz Długopolski, Kazimierz Gąsienica i Piotr Duraj.

Nagrody zwycięzcom wręczały Teresa Duraj – żona śp. Zdzisława Duraja i Małgorzata Kulawiak – dyrektor Centrum Promocji i Kultury Gminy Czarny Dunajec.

Wcześniej wraz z dyrektor Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem Ewą Vermessy-Gruber odwiedziły cmentarz w Podczerwonem, gdzie spoczywa Zdzisław Duraj.

Dziękujemy pani Małgorzacie Kulawiak, dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec za zorganizowanie memoriału.

Zdzisław Duraj (ur. 1945 – zm. 2004) dyrektor Szkoły Podstawowej w Podczerwonem w latach 1985 – 2000. Był także nauczycielem wychowania fizycznego. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zanim zaczął uczyć w Podczerwonem pracował w Czarnej Górze i Ludźmierzu. Pasjonat sportu, zwłaszcza narciarstwa biegowego i piłki siatkowej. Był człowiekiem zaangażowanym w pracę z uczniami. Dokończył budowę szkoły i sali gimnastycznej w Podczerwonem. Uczestniczył w życiu społeczności lokalnej. Był m.in. członkiem Rady Gminy, Rady Sołeckiej i jednym z założycieli oddziału Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka.