Szkolny Dzień Wolontariusza

9 października 2020 r. obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Od samego rana było wiadomo, że nasza szkoła organizuje ten dzień, ponieważ uczniowie i nauczyciele ubrali się na żółto. Kolor ten symbolizuje żonkile, które są międzynarodowym symbolem nadziei.

Uczniowie uczestniczyli w pogadance z wolontariuszką Fundacji A. Worwy z Nowego Targu na temat wolontariatu, pomagania, altruizmu i empatii. Poznali pana Marka, który objechał na rowerze wzdłuż granic całą Polskę. W ten sposób zbierał fundusze na leczenie chorej na raka podopiecznej Fundacji. Uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia z tej wyprawy i posłuchać ciekawych wspomnień. Ważną częścią Dnia Wolontariusza jest tradycyjne sadzenie cebulek żonkili, które zakwitną w tym roku przy figurze Marki Boskiej pod naszym kościołem.

Zasadzone Pole Nadziei będzie nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzystwa w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Nasi hojni uczniowie wsparli także finansowo Hospicjum im. Adama Worwy w Nowym Targu. Szkolny Wolontariat zbierał dobrowolne datki do puszek. Pieniądze zostaną przekazane na zakup łóżek rehabilitacyjnych dla osób ciężko chorych i innych sprzętów do prowadzonej przez Fundację wypożyczalni.