Szkolny etap Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z historii

13 października odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z historii. Wzięli w nim udział: Rafał z kl. 7 i Kamil z kl. 8.

W tym roku główny temat konkursu to „Od powstania państwa polskiego do ostatniego Piasta na polskim tronie. Proces budowy kraju i początki narodu polskiego”.

Na etapie szkolnym obowiązuje cały zakres wiedzy i umiejętności określony w podstawie programowej dla szkoły podstawowej (Dz.U. z 2017 r. poz. 356 ze zm.) w zakresie przedmiotu historia (klasy IV–VIII) obejmujący całą podstawę programową (Od starożytności do współczesności), ze szczególnym uwzględnieniem okresu powstawania Polski jako wspólnoty w okresie panowania Piastów (od chrztu państwa w 966 r. do 1370 r.).

Trzymamy kciuki za młodych historyków.