Twórczość Giuseppe Arcimboldo

Powiększ obrazZdjęcie uczniów pracujących z warzywami

Podczas zajęć na świetlicy uczniowie tworzyli dziś portrety z owoców, warzyw i innych darów jesieni inspirowane twórczością Giuseppe Arcimboldo.

Ten XVI- wieczny malarz znany jest głównie z osobliwych portretów. Wystarczy jednak uważniej spojrzeć, by dostrzec, że są one pomysłową i doskonale wykonaną kompozycją rozmaitych elementów otaczającego nas świata. Składniki zmieniają się w zależności od tematu obrazu. Cykl o porach roku zakomponowany został z owoców i warzyw charakterystycznych dla poszczególnych pór roku. W żywiołach główne role grają na przykład ptaki (powietrze), ryby (woda) czy świece i armaty (ogień).

Bibliotekarz powstał z książek, Flora z kwiatów, a Prawnika wypełniają akta różnych spraw. Każdy element twarzy i ciała jest fragmentem jakiejś rośliny, zwierzęcia czy przedmiotu. Oglądanie tych obrazów jest nieustającą przygodą, poszukiwaniem zwariowanych rozwiązań artystycznych. 🍏🍎🍐🍊🍋🍌🍉🍇🍓🫐🍈🍒🍑🥭🍍🥦🥕🫑

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali obrazy Arcimboldo, słuchając muzyki A. Vivaldiego. Po poznaniu twórczości malarza sami przystąpili do tworzenia sztuki.

Prace grupowe były niezwykle kreatywne i piękne 🙂

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/sppodczerwone/posts/pfbid0hHuVDh8Z9qnd2sV3MomgYxtJsLW6UnvMxLqkNiMz9Koh767bbJkJhMNxHAnhNNFCl