Wycieczka do Czarnego Dunajca

Powiększ obrazUczniowie na przystanku autobusowym

Uczniowie klasy 3 wybrali się na wycieczkę do Czarnego Dunajca.

Celem wycieczki było poznanie organizacji miejsc pracy, kształtowanie szacunku do pracy innych ludzi. Zgodnie z tym założeniem uczniowie odwiedzili: Urząd Gminy, Piekarnię Domino, Bank Spółdzielczy, Gminny Zespół Oświatowy, Pocztę, Komisariat Policji.

W Urzędzie Gminy spotkali się z panem wójtem Marcinem Ratułowskim, który opowiadał o swojej pracy i oprowadził ich po zakamarkach urzędu.

W piekarni uczniowie poznali tajniki wypiekania chleba, a nawet sami pomagali w przygotowaniu bułeczek.

W banku spotkali się z prezesem Krystianem Jarończykiem.

Również wizyty na Policji i Zespole Oświatowym obfitowały w liczne atrakcje.
W każdym miejscu uczniowie zostali bardzo miło przyjęci. Gospodarze cierpliwie opowiadali o swojej pracy.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie naszych uczniów oraz za podarunki, a także za drożdżówki od Piekarni Domino oraz za pizzę od pizzerii DaGrasso.