Wycieczka do Zakopanego

Powiększ obrazUczniowie na wycieczce w Zakopanem

Dzieci z klasy 1, 2 i 3 miały dziś bardzo intensywny i bogaty we wrażenia dzień. Rankiem, wyruszyły do Zakopanego na niezapomnianą wycieczkę.

Pierwszym celem podróży była Pustelnia Św. Brata Alberta, do której trzeba dotrzeć niebieskim szlakiem z Kuźnic. Na miejscu siostra Albertynka bardzo ciekawie opowiedziała o życiu i działalności Św. Brata Alberta. Dzieci zobaczyły znajdującą się tam kaplicę oraz celę, w której mieszkał święty. Warto wspomnieć, że pustelnię budował patron naszej szkoły brat Witalis – Wojciech Leja.

Potem wszyscy udali się szlakiem żółtym do klasztoru Braci Albertynów. Spotkany tam zakonnik pokazał klasztorną kaplicę i opowiedział o działalności Zakonu Albertynów.

Po zejściu z gór wycieczka udała się do Zakopanego na Krupówki do znanej już restauracji przy Hotelu Kasprowy Wierch na pizzę i lody. Ten pyszny poczęstunek został ufundowany przez Katarzynę i Krzysztofa Konopków, właścicieli hotelu oraz rodziców uczniów naszej szkoły: Wojtka, Andrzeja i Gabrysi. W imieniu wszystkich uczestników wycieczki bardzo im serdecznie dziękujemy.

Ostatnim punktem wyprawy była plenerowa lekcja w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego na temat małej retencji. Dzieci zobaczyły zbiorniki wodne, w których mieszkają kijanki, a także przykłady bardzo złej regulacji potoku, wspaniałe oczko wodne oraz naturalny, nieregulowany potok, który jest schronieniem dla kaczek i innych ptaków, ryb, owadów oraz roślin.

Wszyscy na zakończenie wycieczki byli zmęczeni, ale zadowoleni, tym bardziej że pogoda była znakomita.

 

Więcej zdjęć na stronie: www.facebook.com/sppodczerwone/posts/552110403292755