Wycieczka klasy 4 i 5

Dzisiaj dzieci z klasy 4 i 5 uczestniczyły w warsztatach w pracowni rzeźbiarskiej pana Wojciecha Pondla w Czarnym Dunajcu.

Uczniowie stworzyli reliefy w gipsie, które zabrali na pamiątkę. Kolejno udali się na warsztaty do Chaty Artystycznych Przygód w Rabce.

Tam każdy ozdobił w tradycyjny sposób jedną z drewnianych pamiątek: konika, domek skarbonkę lub ciupagę. Następnie ruszyliśmy na zwiedzanie zabytkowej chaty góralskiej. W restauracji Zdrojowej zjedli obiad i udali się na zwiedzanie Muzeum Taboru Kolejowego w Chabówce. Były parowozy, lokomotywy, wagony, perony, a wszystkich chyba ze 40…a każdy wagon pełen historii, tu film kręcili o psie, który jeździł koleją, tu listę Schindlera… tylko szkoda, że nie było ufff gorąco, lecz przeszywająco zimno… na szczęście ogrzaliśmy się w autobusie podczas powrotu do domu.

Dzień owocny, pracowity i bogaty w nowe doświadczenia. Otoczyliśmy się sztuką, kulturą, historią i folklorem. Chcemy więcej!