Wyniki XXIII „Potyczkek szkolnych. Podhale – moja mała Ojczyzna”

Dziś w w Czarnym Dunajcu odbyły się XXIII „Potyczki szkolne. Podhale – moja mała Ojczyzna”.

Nasza szkoła wzięła w nich udział pierwszy raz.

Z dumą ogłaszamy, że nasi uczniowie: Dominka Łukaszczyk, Monika Fudala, Wojciech Konopka, Jakub Leja zdobyli II miejsce.

Tematem tegorocznych zmagań było góralskie wesele.

Uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą. Dodatkowo tańczyli, śpiewali, wygłaszali okolicznościowe mowy i przygotowywali zaproszenie.

Uczniów przygotowywała pani Władysława Maśnica, Joanna Rocha oraz instruktorzy działający przy Związku Podhalan o. Podczerwone-Koniówka Pani Dorota Wieszczeczyńska i Pan Krzysztof Długopolski.

Gratulujemy wspaniałego występu

Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy o zwyczajach, języku własnego regionu, tworzenie więzi z tradycją i kulturą regionu dzięki zetknięciu z dorobkiem pokoleń, rozwijanie wiedzy o zwyczajach związanych z Podhalem, kształtowanie więzi emocjonalnych z miejscem swojego pochodzenia oraz postawy szacunku dla dziedzictwa kultury lokalnej i regionalnej, gromadzenie, interpretowanie, kultywowanie i popularyzowanie elementów regionalnego dziedzictwa kulturowego, stworzenie warunków do czynnego uczestnictwa w kulturze lokalnej.