XIII Wojewódzki Konkurs Historyczny

Powiększ obrazUczniowie z dyplomami na konkursie historycznym

I nasza szkoła doczekała się Dream Teamu — historycznej Drużyny Marzeń 😁.

W XIII Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Konstytucja 3 Maja. Czasy Stanisławowskie”, drużyna z naszej szkoły w składzie:

Andrzej Turski

Marcin Turski

Rafał Duraj

zdobyła III miejsce, uzyskując tytuł laureata.

Finał konkursu odbył się 5 maja w Gorlicach.

Konkurs polegał na rozwiązywaniu testu z wiedzy z podanego zakresu indywidualnie przez członków drużyny. Następnie ich wyniki były sumowane. Pięć najlepszych zespołów — laureatów trzymało prawo do nagrody: kilkudniowej wycieczki do Warszawy.

Należy dodać, że organizator przydzielił dodatkowe nagrody dla 10 najlepszych indywidualnie zawodników i w tym gronie znaleźli się Andrzej Turski i Marcin Turski.

Naszych reprezentantów do konkursu przygotowała pani Władysława Maśnica. Gratulujemy!

Organizatorem konkursu jest posłanka Barbara Bartuś — Poseł na Sejm RP, która również ufundowała nagrody dla wszystkich uczestników. Dziękujemy pani poseł za wspaniale zorganizowany konkurs.

Podczas oczekiwania na wyniki zmagań, wszyscy uczestnicy, podzieleni na mniejsze grupy, zwiedzali Gorlice, Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza oraz obejrzeli film dokumentalny o bitwie pod Gorlicami z okresu I wojny światowej w Centrum Informacji Turystycznej na gorlickim rynku.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<