Podsumowanie XI edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”

Przez cały wrzesień i październik nasza szkoła realizowała zadania związane z popularyzacją bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach konkursu Odblaskowa Szkoła.

Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu akcjach, konkursach i spotkaniach. Oto nasze działania:

1. Spotkanie z policjantami – pogadanka przede wszystkim na tematy bezpieczeństwa na drodze jako pieszy i rowerzysta.
  2. Rozdanie odblasków dla wszystkich dzieci z przedszkola i klas 1 -3.
  3. Wyposażenie w kamizelki odblaskowe uczniów naszej szkoły.
  4. Akcja rozdawania odblasków seniorom przez uczniów po nabożeństwie różańcowym oraz pogadanka w kościele o konieczności stosowania odblasków.
  5. Zorganizowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”.
  6. Wykonanie plakatu promującego akcję Odblaskowa Szkoła.
  7. Udział w Wojewódzkim Konkursie promującym bezpieczeństwo w ruchu drogowym: Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni w kategorii Błyskotliwi – Odblaskowi: projektowanie odblasków przez uczniów klas 1 – 3.
  8. Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Test Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla klas 4 -8, zadania do rozwiązania dla klas 1 – 3 w formie stacji.
  9. Rowerowy Rajd Odblaskowy.
  10. Nagranie piosenki „Znaczki odblaskowe”.