I Gminny Konkurs Języków Obcych

30 stycznia odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Języków Obcych.

W drużynowej grze planszowej w j angielsku wzięło udział 11 szkół. Zmagania zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Podszklu. Na kolejnych miejscach plasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej z Pieniążkowic i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 SPSK im. Św. Andrzeja Boboli w Starem Bystrem.

Konkursowi towarzyszył koncert przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Artyści śpiewali piosenki, a także grali na różnych instrumentach: keyboardzie, bębnie językowym, dzwonkach, czy bum bum rurkach. Wystąpiła także szkolna kapela góralska.

Obok koncertu zorganizowano także wystawę „Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma”, która ukazywała talenty, pasje i hobby naszych uczniów.

Podczas tego wydarzenia rozdano nagrody z Konkursie Plastycznym „Wynalazcy, którzy zmienili świat”.

Konkurs objął swoim patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski. Obecni podczas konkursu byli również liczni goście: pani Iwona Wontorczyk Dyrektor GZO w Czarnym Dunajcu, Małgorzata Kulawiak – dyrektor CKiP w Czarnym Dunajcu, Zofia Kierkowska- przewodnicząca Komisji światy Miasta i Gminy Czarny Dunajec, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz uczniowie.

Konkurs prowadziła pani Helen Billingham – rodowita Brytyjka, nauczycielka j. angielskiego oraz artystka.

Konkurs mógł zostać zorganizowany dzięki wsparciu naszych sponsorów. Oto oni:

1. Burmistrz Miasta i Gminy p. Marcin Ratułowski wraz z Urzędem

2. Państwo Sylwia i Krzysztof Bafia- Dworek za Gościńcem

3. Państwo Sylwia i Sławomir Bocoń- Lombard Grosik

4. Pan Józef Zborowski- Drew Bud Podczerwonem

5. Pani Katarzyna Polaczek- Chochołowskie Domki

6. Pan Jan Gluc- Piekarnia- Cukiernia Domino

7. Pan Józef Lenart- Sklep Lenart Podczerwone

8. Pan Jakub Sobek- Restauracja Dziki Byk Czarny Dunajec

9. Pan Kazimierz Fit- Drukarnia Krafit Stare Bystre

10. Anonimowi Darczyńcy

Serdecznie im dziekujemy.

Dziękujmy także p. Małgorzacie Kulawiak dyrektor CkiP oraz p. Teresie Domin dyrektor SP w Czarnym Dunajcu, p. Piotrowi Durajowi goral.info,ktory objął patronat medialny nad konkursem.