Konferencja online – Asy Internetu

Powiększ obrazKonferencja "Asy Internetu"

Dzieci z klas 1-3 wzięły dziś udział Konferencji on line — Asy Internetu.

Celem spotkania była rozmowa o tym, jak być w sieci mądrze i umiejętnie korzystać z potencjału internetu.

W dzisiejszych czasach internet przenika wszystkie sfery życia. Ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje, pobudza kreatywność i tworzy nowe możliwości rozwoju. Fundacja Szkoła z Klasą ora\ Google widzi swoją odpowiedzialność we wspieraniu dzieci, rodziców i nauczycieli w bezpiecznym korzystaniu z sieci i czerpaniu korzyści z szans i możliwości, jakie ona oferuje.

Aby zachować bezpieczeństwo i wykorzystać potencjał internetu do nauki i rozwoju, wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad. Takich, które sprawdzają się zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

Wszędzie obowiązują te same zasady zachowania – Rozsądek, Uważność, Siła (Asertywność), Życzliwość i Odwaga. Są to również przewodnie myśli programu edukacyjnego Asy Internetu, który uczy dzieci jak eksplorować internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Uczy jak być dobrymi obywatelami w internecie.