Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla Najmłodszych

Powiększ obrazNasza drużyna z dyplomem

Dziś odbył się Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla Najmłodszych 2022, organizowany przez Szkołę Podstawową w Ratułowie. Partnerem konkursu jest Nadleśnictwo Nowy Targ.

Patronat nad konkursem objęli: Minister Klimatu i Środowiska Edward Siarka, Starosta Powiatu Nowotarskiego, Wójt Gminy Czarny Dunajec.

Tematem tegorocznego konkursu była „Kropla wody”. Szczegółowy zakres treści konkursowych: Zakres treści:

➢ woda – budowa i podstawowe właściwości;

➢ obieg wody w przyrodzie;

➢ znaczenie wody w życiu organizmów żywych;

➢ przykłady i znaczenie małej retencji w środowisku przyrodniczym i dla człowieka;

➢ domowe sposoby oszczędzania wody;

➢ bóbr europejski – biologia, tryb życia, działalność w środowisku;

Naszą szkołę reprezentowała grupa z kl. 2 w składzie: Iwona Palenica, Andrzej Konopka i Piotr Turski.

Grupę przygotowała pani Danuta Skorupa.

Bardzo im gratulujemy dużej wiedzy i odwagi.

Za udział nasza szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom.

Więcej zdjęć na stronie: www.facebook.com/sppodczerwone/posts/pfbid0oTx9B3p1T5Ed3gnpgxARDQ77qGem4wRBn3LyJNbBnAnCQyKCbcyDbjFn1gU766dNl