Konkurs Wiedzy Ekologicznej „W krainie niepylaka apollo”

Powiększ obrazUczniowie z nagrodami

Iwona Palenica, Andrzej Konopka i Piotr Turski wzięli udział w VII Konkursie Wiedzy Ekologicznej dla Najmłodszych 2023. Tegoroczny temat konkursu: „W krainie niepylaka apollo” 🦋🦋🦋🦋

Nasi uczniowie startowali jako drużyna i uzyskali bardzo wysoki wynik, który pozwolił na zajęcie 5 miejsca, wśród 22 drużyn z innych szkół. Gratulujemy zawodnikom oraz pani Danucie Skorupie, która była opiekunem zespołu.

Konkurs odbywał się w terenie w Wiacie Edukacyjnej Nadleśnictwa w Nowym Targu.

Uczestnicy musieli wykazać się między innymi wiedzą o funkcjonowaniu parków narodowych, znajomością historii, położenia, atrakcji i logo Pienińskiego Parku Narodowego; biologią, środowiskiem życia, cyklem rozwojowym niepylaka apollo; informacjami o spływie Przełomem Dunajca. Zawodnicy musieli także znać faunę i florę Pienińskiego Parku Narodowego i bezbłędnie rozpoznawać wybrane gatunki.

Gratulujemy 👏🌳🌲☘️🌿🦋🦋🦋