Obchody Święta Flagi i 231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Powiększ obrazCała szkoła z flagami

W naszej szkole odbyły się obchody ważnych patriotycznych majowych świąt: Święta Flagi oraz 231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 🇵🇱

Z tej okazji uczniowie klasy 8, pod kierunkiem pani Władysławy Maśnicy, przygotowali słowno — muzyczny program artystyczny. Jego kulminacją był zatańczony przez nich wspaniały polonez, polski taniec narodowy. (Tak bardzo podobał się on widowni, że gromkimi oklaskami i okrzykami „bis” wyprosiła ona ponowny taniec).

Uczniowie klas 4-7 także aktywnie włączyli się w przedstawienie, śpiewając patriotyczne pieśni, które ćwiczyli na lekcjach muzyki z panią Zofią Kierkowską. 🎼🎤

Młodsi uczniowie i przedszkolaki okazały przywiązanie do polskich barw narodowych, poprzez godne machanie małymi flagami.🇵🇱

Pani dyrektor Monika Czapla podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości. Podkreśliła, że należy znać naszą polską historię, gdyż „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Więcej zdjęć na stronie:

www.facebook.com/sppodczerwone/posts/pfbid02CQgGxGB99hjtjGsh7rBWdzz26gsYMpjQgiMs7dgQv2ph4dmqxAyT8MUbRGbroECzl