Podróż palcem po mapie w klasie 3

W tym roku szkolnym na zajęciach rozwijających zainteresowania uczniowie klasy 3 wraz ze swoją panią Moniką Bielak poznają zakątki naszego kraju i wyszukują ciekawe miejsca w poszczególnych województwach.

„Podróż” po Polsce rozpoczęli od województwa podkarpackiego. Wirtualnie zwiedzili hutę szkła w Krośnie, a także podziwiali liczne zamki.

Do odkrywania magicznych miejsc w Polsce dzieci postanowiły zaprosić także swoich rodziców.

Wspominanie rodzinnych wypraw po naszej ojczyźnie rozpoczęła Ola Duraj wraz z mamą, przenosząc wszystkich do województwa lubelskiego.

Wspólnie opowiedziały o wakacyjnej wycieczce do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Pokazały zdjęcia z miejsc, które warto zwiedzić w Kazimierzu (rynek, ruiny zamku, wieżę obronną, wąwóz, bulwary wiślane, najstarszą chatę na Lubelszczyźnie), a także w okolicy (Nałęczów, muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie).

Dzieci poznały legendę, która mówi o tym, dlaczego kogut jest symbolem miasta. Do tej pory w piekarniach artystycznych w Kazimierzu wypieka się pyszne drożdżówki w kształcie tego sympatycznego ptaka 🐓.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego urokliwego miasteczka. To tylko nieco ponad 5 godzin drogi od nas 😀🚗