Spotkanie z ratownikami z Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej

Nasza szkoła przystąpiła do akcji #EdukujeszRatujesz , dlatego uczniowie wszystkich klas wzięli dziś udział w spotkaniu  z ratownikami z kwalifikowaną pierwszą pomocą z Podhalańska Grupa Poszukiwawczo Ratownicza.

Uczyli się jak opatrywać skaleczenia, stłuczenia, oparzenia, a także poważniejsze urazy np. skręcania czy złamania kończyn. Przypominali sobie zasady wzywania pomocy i alarmowe numery telefonów. Trenowali udzielanie pierwszej pomocy, w tym układanie w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację krążeniowo- oddechową. Młodsi uczniowie do ćwiczeń wykorzystali swoje ulubione maskotki.

„Edukujesz-Ratujesz” to ogólnopolska akcja profilaktyczno-edukacyjna realizowana od grudnia 2021 roku. Wiedząc, jak ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa, Centrum Rozwoju Lokalnego podjęło się organizacji inicjatywy, która będzie wspierać proces przyswajania wiedzy z obszaru szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także wspomagać działania profilaktyczne prowadzone przez takie instytucje jak m.in. Policja, Straż Pożarna i GOPR.

Dziękujemy ratownikom za przypomnienie zasad bezpieczeństwa, tak ważnych zwłaszcza podczas zbliżających się ferii zimowych.