2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Tego dnia rozpoczynają się także obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin. Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski program Niebieskie Igrzyska, w ramach którego realizowane są różne działania popularyzujące wiedze o autyzmie.

4 kwietnia przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 wzięli udział w pogadance na temat autyzmu i obejrzeli pantomimę o tolerancji „Bal w ogrodzie”.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 3. Stroje dla aktorów wykonali Damian z klasy 6 i Jaś z klasy 8. Po wysłuchaniu Hymnu Igrzysk uczniowie przeszli do sali gimnastycznej, gdzie odbyły się konkurencje sportowe. Nad prawidłowością wykonywania ćwiczeń czuwało grono sędziów, złożone z uczniów klasy 6, 7 i 8. Każdy, kto zdobył wymaganą ilość pieczątek na swojej karcie, otrzymał pamiątkowy medal.

5 kwietnia podobne igrzyska sportowe odbyły się dla uczniów klas 4-8. Również każdy uczestnik otrzymał zasłużony medal.

10 kwietnia uczniowie klas 4-8 obejrzeli prezentację na temat autyzmu. Prezentacja została przygotowana przez panią psycholog Annę Ochmańską, a omówiona przez panią dyrektor Monikę Czaplę. Następnie uczniowie ozdabiali przegotowane przez siebie babeczki i galaretki niebieskimi dodatkami: owocami, kremami, posypkami. Mamy nadzieję, że dzięki symbolicznemu niebieskiemu poczęstunkowi uczniowie lepiej zapamiętają Dni Świadomości Autyzmu.

Na szkolnych korytarzach zawisły także okolicznościowe dekoracje.

#NiebieskieIgrzyska