Uczniowie klas 1-3 w zakładzie obróbki drewna „DRZEWKARCZ”

Powiększ obrazKlasy 1-3 w zakładzie obróbki drewna "DRZEWKARCZ"

Uczniowie klas 1-3 odbyli dziś niecodzienną lekcję w ramach preorientacji zawodowej.

Udali się do pobliskiego zakładu obróbki drewna „DRZEWKARCZ”. W tym przedsiębiorstwie wykonywane są domy z bali oraz inne wyroby stolarskie.

Uczniowie spotkali jednego z właścicieli firmy: pana Józefa Karcza w biurze. Mieli też okazję zwiedzić zakład, zobaczyć, jak powstają domki, jakich narzędzi i maszyn używają pracownicy tartaku oraz podglądać prace w stolarni. Po zakładzie oprowadzał nas pan Jan Miętus, któremu serdecznie dziękujemy za cierpliwość i ciekawe opowieści.

Wszystkie dzieci chętnie słuchały i stosowały się do zasad, dlatego właściciele firmy podarowali im pyszne lody.

Dziękujemy właścicielom zakładu DRZEWKARCZ: Józefowi i Karolowi Karcz za umożliwienie podpatrzenia ich pracy. Była to bardzo cenna lekcja. 🥰

Po zwiedzaniu dzieci udały się do lasu, gdzie grały w piłkę nożną i siatkówkę. Miały też okazję zjeść pieczone na ognisku kiełbaski, które ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy 🥰