Występ Kolędników Misyjnych po mszy w kościele w Podczerwonem

Powiększ obrazKolędnicy Misyjni w kościele w Podczerwonem

26 grudnia po mszach świętych w kościele w Podczerwonem wystąpili Kolędnicy Misyjni, którzy także zbierali ofiary do puszek dla ludzi, a w szczególności dzieci mieszkających w Papui-Nowej Gwinei.

Kolędnicy Misyjni to mali i więksi misjonarze, którzy przypominają wszystkim, że narodził się Chrystus. Wraz z tym przesłaniem niosą radość i pokój Bożego Narodzenia. Są jak aniołowie w Betlejem „zwiastujący radość wielką” i głoszący: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”.

Tegoroczny projekt akcji Kolędnicy Misyjni pragnie przybliżyć dzieciom i dorosłym Papuę-Nową Gwineę. Jest to drugie co do wielkości państwo w Oceanii otoczone Oceanem Spokojnym, Morzem Koralowym i Morzem Nowogwinejskim.

Sytuacja dzieci w Papui nie jest łatwa. Surowe warunki życia, wojny plemienne, brak lekarstw, środków higienicznych, elektryczności i bieżącej wody sprawiają, że dzieci, młodzi i całe rodzinny codziennie zmagają się z twardą rzeczywistością głodu, przemocy fizycznej i seksualnej czy oddawania najmłodszych dalszej rodzinie lub klanowi, „adoptowania” na służbę. Niezwykle niski jest poziom edukacji spowodowany małą ilością szkół oraz brakiem kontroli nauczycieli czy programów nauczania. Te dzieci, którym udaje się chodzić do szkoły, często idą do niej pieszo codziennie przez busz 1–2 godziny dziennie w jedną stronę. W szkołach panują prymitywne warunki. Nie ma tam wody, toalety są bardzo proste, w bibliotekach szkolnych brakuje książek i podręczników.

Za wszystkie datki: Bóg zapłać! ❤️❤️❤️