Akcja „Czapka od Serca”

Powiększ obrazAkcja "Czapka od Serca"

5 maja obchodzimy w Polsce Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, w Europie — Dzień Europy, w Japonii i Korei — Dzień Dziecka.

Jest to dobry czas, aby poćwiczyć umiejętność bycia wdzięcznym, za to kim jestem, co mam i co mogę dać.

Nasza szkoła bierze udział w akcji Czapka od Serca, podczas której wspieramy tych najsłabszych, chorych i napełniamy ich serca nadzieją i przyjaźnią, robiąc tak niewiele, a zarazem tak dużo — pisząc listy. Dzisiaj odwiedził nas wyjątkowy gość, pan Krzysztof Daniluk, maratończyk, biegacz ultra, manager programu NIE nowotworom u dzieci, pomysłodawca i koordynator akcji Czapka od serca.

Gość przygotował dla nas prezentację, opowiedział o fundacji i akcji, poczęstował wszystkich zdrowymi przekąskami, przywiózł włóczkę do szydełkowania, z której grupa uczniów w asyście pani dyrektor plecie czapki dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Wspólnie napisaliśmy list i zaproszenie dla dzieci i przekazaliśmy panu Krzyśkowi. Czekamy na zdjęcia z Warszawy 🙂

Klasa 6 opowiedziała o roli wolontariatu w życiu każdego z nas, co możemy zrobić dla innych, jak „podać dalej” dobro i co nam daje bycie wolontariuszem.

#czapkaodserca

Barbara Spyra