Inauguracja akcji Pomoc Rodakom na Wschodzie

Dziś wolontariusze z naszej szkoły aktywnie rozpoczęli akcję Pomoc Rodakom na Wschodzie. Akcja ta organizowana jest przez Gminę Czarny Dunajec i Caritas. Wolontariusze zbierają żywność długoterminową, środki czystości, koce, pościele i inny nowe rzeczy, które zostaną przekazane Polakom mieszkającym poza wschodnimi granicami naszego kraju. Kosze na produkty stoją w naszej szkole, ale to nie wszystko, co robi nasz Wolontariat.❤️

Właśnie dziś uczniowie z klas 6. 7 i 8, poświęcając swój wolny czas, stanęli przed sklepami, by propagować akcję pomocy i zachęcać innych ludzi, by włączyli się w akcję. Najpierw stali przed sklepem Lenart w Podczerwonem, gdzie informowali mieszkańców przychodzących na zakupy o akcji pomocy.

Następnie podzielili się na trzy drużyny. Jedna drużyna została w Podczerwonem, a dwie pozostałe grupy pojechały do Czarnego Dunajca. Ustawiły się w sklepach Michno Market i Sklep Polański, zachęcając wszystkich kupujących do zasilenia akcji.

Trzeba przyznać, że ofiarność mieszkańców Podczerwonego i Czarnego Dunajca jest bardzo duża. Większość kupujących włożyła coś do naszych koszyków. Za każdy dar jesteśmy bardzo wdzięczni.