Spotkanie z olimpijczykiem Oskarem Kwiatkowskim

Powiększ obrazUczniowie klasy 7 i 8 z olimpijczykiem i naszym gościem - Oskarem Kwiatkowskim

Dziś odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście: Oskar Kwiatkowski – polski snowboardzista, dwukrotny olimpijczyk (Pjongczang 2018 i Pekin 2022), zdobywca 7 miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 r oraz Olimpia Kwiatkowska – snowboardzistka, reprezentantka Polski w zawodach pucharu świata, a prywatnie młodsza siostra Oskara.

Sportowcy opowiedzieli o tym, jak rozpoczęła się ich przygoda ze sportem, zaprezentowali specjalistyczny sprzęt do snowboardu alpejskiego, pokazali pamiątki z Igrzysk Olimpijskich (maskotki, akredytację, przypinki) oraz złoty medal z Uniwersjady zdobyty w Krasnojarsku w 2019 roku przez Oskara Kwiatkowskiego.

Oskar i Olimpia bardzo chętnie odpowiadali na pytania uczniów. Zainteresowane dzieci chciały wiedzieć, jakie inne sporty uprawia zawodnik, jak wygląda jego trening siłowy, gdzie podróżował wraz z reprezentacją Polski, jak należy prawidłowo zapinać buty oraz jak ocenia swoich przeciwników.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Monika Czapla wręczyła gościom pamiątkowe dyplomy, a każda klasa zrobiła sobie z nimi zdjęcie. Niektórym udało się także zdobyć autografy.

Spotkanie było bardzo ciekawe i na pewno w wielu naszych uczniach rozbudziło zainteresowanie sportem.

Więcej zdjęć na stronie: www.facebook.com/sppodczerwone/posts/pfbid02nK1JMJBJStAgTiFg4s3TGswVdP3NBvicocudskpm3GVugP8gyKCd9RRjqBNY71R4l