Biathlon dla Każdego z sukcesami naszych uczennic

Powiększ obrazUczestnicy przy drzewku Wojciecha Marusarza

W zawodach Biathlon dla Każdego rozegranych w Zakopanem przy Szkole Mistrzostwa Sportowego 22 maja z sukcesem wystartowali nasi uczniowie, pod wodzą pani Małgorzaty Jakubowicz.

I miejsce w swoich kategoriach wiekowych zdobyły:

• Aleksandra Duraj z kl. 3 🥇
  • Patrycja Haberna z kl. 6🥇

II miejsce wywalczyła:

• Emilia Gąsienica z kl. 2 🥈

Pozostałe rezultaty naszych zawodników:

• Sebastian Gąsienica – Kościelny 7 miejsce
  • Wojciech Konopka 11 miejsce
  • Jakub Leja 12 miejsce
  • Andrzej Konopka 16 miejsce
  • Tymoteusz Franczak 17 miejsce
  • Filip Wojtaszek 21 miejsce

GRATULACJE dla zawodników i pani Gosi 👏

Z kategorii rodzinnej I miejsce zdobyła drużyna GĄSIENICA Team, w składzie: Emilia, Kazimierz i tata Kazimierz Gąsienica.

Warto dodać, że w zawodach Biathlon Dla Każdego rozegranych wczoraj – 21 maja w Ptaszkowej, w kategorii rodzinnej III miejsce zdobyła rodzina Turskich – TURSCY Team.

„Biathlon Dla Każdego” to cykl zawodów dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowany przez Polski Związek Biathlonu od 2014 roku. Łączy on bieg przełajowy na średnim dystansie (dla najstarszych kategorii jest to maksymalnie 2000m) ze strzelaniem z bezpiecznej broni laserowej.

Uczestnicy rywalizują na zasadach podobnych jak w biathlonowym sprincie – startują w 30-sekundowych interwałach, pokonują trzy rundy biegowe, zaliczają dwa strzelania. Różnica jest taka, że obie próby strzeleckie wykonują w postawie leżąc, a za każde pudło otrzymują 20 sekund kary.

W dzisiejszych zawodach udział wzięła Justyna Kowalczyk – Tekieli, słynna polska biegaczka narciarska, a obecnie dyrektor sportowy w Polskim Związku Biathlonu.